sourozenci: vrh O Bistkupstwo

Ortiga ve zprávách

• 27. 10. 2019
    Vyhodnocení celoročního V4 Cup 2019 - první tři místa pro naše feny: 1. Odeta Bistkupstwo, 2. Ortiga Bistkupstwo, 3. Lovka Bistkupstwo. Ve vyhodnocení samců náš Onga na třetím místě! Je to v pořadí již třetí ročník, jehož vítězi se staly feny z našeho chovu: v r. 2017 byla vítězem Lidunka Bistkupstwo, v r. 2018 Lovka Bistkupstwo a v r. 2019 Odeta Bistkupstwo!
    CACIL Budapešť, Maďarsko - úspěšný závěr letošní sportovní sezóny. Z CACILového závodu jsme si dovezli krásná umístění: Odeta 1. místo, CACIL, International Hungarian coursing champion 2019, Ortiga se zraněnou nohou doběhla na krásné 4. místo, Onga 5. místo z 10 běžících barzojů.
  • 19. 10. 2019
    Závěr coursingové sezony je v plném proudu! Naše feny se zúčastnily předposledního letošního závodu - nominačního coursingu v Orlově a výsledky jsou následující: 1. místo Ortiga, CACT, Mistr ČR, 2. místo Odeta, Res CACT, 6. místo náš nováček Pestrota Bistkupstwo a 7. místo náhradnice za hárající se Olověnku Křídlovka Bistkupstwo, nejstarší běžící barzoj. Na startu bylo 9 barzojů - mix.
  • 12. 10. 2019
    Central European coursing derby Liptovský Mikuláš (SK): z celkem 7 běžících fen zaujala první místo, CACT a CACIL, Central European coursing winner 2019 Odeta, třetí místo a Res CACIL Olověnka a šesté místo Ortiga. Z 8 běžících psů se umístil na 6. místě Onga Bistkupstwo.
  • 29. 09. 2019
    Podzimní zavírák Horní Rožínka - na mezinárodním coursingu se tentokrát umístila na prvním místě s CACT a CACIL naše Olověnka, Ortiga zaujala hezké 3. místo s Res CACT a Res CACIL, na šestém místě Odeta a sedmém místě Onga. Coursingová trať byla velmi složitá, umístěna na vrcholu kopce s během na obě strany dolů z kopce a přeťatá uprostřed plotem, psi museli probíhat úzkou uličkou okolo lesa, tak spousta z osmi závodníků "zabloudila".
  • 24. 08. 2019
    Moravský pohár, Mistrovství Moravy, CACT: Lovka opět zabodovala a získala první místo, CACT a po dvou letech znovu titul Mistr Moravy. V závěsu za ní perfektně zaběhly její děti Odeta 2. místo,Res CACT, Ortiga 4. místo, Odesza 5. místo, Olověnka 6. místo a Onga 7. místo z osmi běžících barzojů. I přes podivné bodování druhého běhu, kde se naši barzoji přeskládali z prvních míst na místa na konec pořadí, jsme na ně náležitě pyšní, protože sami jsme viděli jejich rychlost a zaujetí pro lov.
  • 22. 06. 2019
    Evropské mistrovství v coursingu, Estonsko: s našimi odchovy jsme reprezentovali Českou republiku s vynikajícími výsledky - Odeta 2. místo, Res CACIL, Estonian LC certificate, Lovka 7. místo, Olověnka 13. místo, Ortiga 21. místo a Lidunka za Polsko 29. místo. Na startu bylo 39 nominovaných fen z celé Evropy. Gratulujeme a děkujeme všem za vynikající prezentaci.
  • 20. 05. 2019
    S velkou radostí oznamujeme, že 5 našich fenek bylo nominováno na Evropský coursing v Estonsku: Lovka a její dcery Olověnka, Ortiga a Odeta budou bojovat za Českou republiku a Lidunka za Polsko. Držte nám palce!
  • 12. 05. 2019
    CACT Velká Dobrá - Na národním coursingu byla přední místa opět připravena pro naše závodnice! Ortiga tentokrát 1. místo CACT, Lovka 2. místo a Res CACT a Jenka 4- místo na svém teprve druhém závodě. 8 barzojů na startu.
  • 13. 04. 2019
    Coursingová sezóna je v plném proudu! Naše nové závodnice z vrhu O nás reprezentovaly spolu s maminkou na slovenském CACIL závodě v Adamově a nevedly si vůbec špatně: z 11 startujících barzojů obsadily první místa s následujícím pořadím: Odesza 1. místo, CACT, Mistr Slovenska, Odeta 2.místo, Res CACT, CACIL, Ortiga 3.místo Res CACIL, Lovka 4. místo.

je další zakletá princezna v naší CHS.
Když byla ještě maličká, vybrali jsme si ji společně s Jenkou, že si necháme obě do naší nové smečky. Potom jsme přehodnotili situaci a počet psů v našem domě a rozhodli se ponechat si jen jednu z nich. Ve věku 2 měsíce byla Tiga tedy prodána novým majitelům v ČR. Po třech měsících se nám neplánovaně vrátila domů, nejdřív jsme ji chtěli prodat dál, ale každou malinkou chvilku si nás přibližovala víc a víc k srdci, až jsme se rozhodli, že několik zájemců odmítneme a Tiga zůstane doma. Nejvíc tuto novinku přivítala její sestra Jenka a staly se z nich nerozlučné kamarádky.
Tiga je hravá, milá a poslušná holka a je hodně aktivní.
Tiguška asi nebude velkou výstavní hvězdou, i když je plnochrupá se správným nůžkovým skusem a nemá žádnou vadu proti standardu.
Na únorové výstavě v Brně ji přísná portugalská rozhodčí paní Marion Gabriela Veiga ocenila známkou výborná 2, Res CAC.
My spíše doufáme v její sportovní kariéru a v nejbližsí době chceme začít závodit, protože licenční knížka už je připravena se začít plnit.