Barzoj, ruský chrt

popis psů plemene barzoj, jejich povaha, chování, charakter.

Barzojové jsou aristokraté říše psů. Přesvědčovat Vás o tom budou neustále a mnoha způsoby. Je to jejich image a jsou si toho vědomi. Jsou však chvíle, kdy jsou jako dvouměsíční štěňata. Rozdávají radost na všechny strany. V momentě, kdy se vrátíte z práce, a běží k Vám usměvavý barzoj, nemůžete jinak, než mít dobrou náladu.

Ve svých genech barzoj neskryje loveckou duši. Je to lovecký chrt, kdykoliv se dostane do volné přírody, nejraději by běžel, kam až oko dohlédne. Touha po pohybu a neustálém šťourání se v čemkoliv, co jen trošku připomíná další zvíře, doplňuje jeho hravý charakter.

Lovecké návyky v genech barzojů se projevují častěji než by Vás na první zamyšlení napadlo. To jak si hrají, tím, že slyší i to co není, tím jak ušlapávají trávu i v obýváku, když si lehají do klubíčka.

Čím větší pes, tím větší mazel, u barzojů to platí stroprocentně. Jakoby naschvál, vědomí si svojí výšky, se vám neustále cpou mezi nohy. A skutečně rádi se o vás otírají, zvlášť když máte černé kalhoty. Zdálo by se, že chrt bude chtít neustále běhat a pohybovat se. Proto až překvapí barzojí lenivost a neustálé vyspávání, v ideálním případě přímo ve Vašem klíně.

Co ale potvrzuje aristokratickou historii ruských chrtů, je jejich oddanost svému pánovi. Vděčnost a oddanost lidem, kteří se o brazoje starají je mu odměnou. Barzoj je vynikající společník.

rodina a barzoj