Výsledky vyhledávání

původní obsah této stránky najdete pod výsledky

Majitelé

Informace o majitelích chovatelské stanice
Vojtěch Zapletal


O mně

Myslím, že nejsem sám, jež věnuje svůj čas něčemu hezkému, čímž bezesporu naši čtyřnozí kamarádi jsou. Nejen námi milované předlouhé toulky po lese, zrovna tak sem tam plavání, no a ten adrenalin na výstavách, toť vše co máme za gró našeho soužití, toť samé prvořadé bytí. Je sice fakt, že výstavní kruhy s našimi svěřenci vesměs obíhá má manželka Liduška, ale pokud je třeba, samozřejmě rád zastoupím.

Já totiž po většinu výstavního dění mám u tváře nachystanou kameru a jistě bych naším obsáhlým archivem natočených výstav potěšil nejedno lačné oko chovatele, vždyť pohyb barzoje je, aspoň pro nás, jednou z velkých priorit.

Rád poznávám nové lidi a o nových místech ani nemluvě. Je pravda, že čím dále od našeho domova, tím je to pro mě zajímavější. Je v tom spousta nového, neokoukaného a inspirativního. Rádi vyjíždíme na chladný sever, o to víc jsou setkání vřelejší a příjemnější. Vyprávění o lovech s barzoji, to není jen zhlédnout pár záběrů nějakého filmu, to je trošku o něčem jiném. Povídání s našimi vzdálenými přáteli není o pomluvách a podezírání a o to víc se potom člověk z takového setkání těší.

Zrovna tak jako nejeden z Vás, tak i já jsem bytost za ta léta komplikovanější a jsem širšímu záběru zájmů víc jak nakloněn. Již od jinošských let se věnuji zpěvu a posledních 10 let školenému zpěvu klasické hudby, např. Bacha, Mozarta, Brahmse, Händela, Dvořáka či Griega. Nevyhýbám se ani soudobým skladatelům, jako je třeba Petr Eben. Velký dík chci vzdát mému velkému kamarádovi Karlovi Z. jež mi "do ůst vkládá" jednu skladbu lepší než druhou.

Občas se zůčastním i krojovaných vystoupení - oslav při různých významných společenských událostech. Koncerty sólové či společné vesměs probíhají v kostelních chrámech, kde je většinou nejen tajemná akustika, ale je to rovněž prostor maximálně příhodný pro mnohdy tak potřebný klid duše. Doprovod kostelních varhan je opravdu kouzelný, majestátný a uhrančivý zároveň.

A od hudby je už blízko k textu chrámové muziky, na němž se často rovněž podílím svou nemalou měrou i já. A jak moje Liduška ráda fotí zajímavé, pěkné věci, čímž vyjadřuje mnohé, tak já se tou nádhernou sbírkou velmi rád probírám. Ten klid, taj, soulad předmětů či tvorů a tvarů je kouzelný. Vybral jsem jeden z mnoha snímků, jež mne stále něčím udivuje, dobře nalaďuje. Vězte, že to není kvůli mé přítomnosti na něm.