více o Bistkupstwu

 • Ludmila Zapletalová
  Článek o majitelce chovatelské stanice Bistkupstwo, ve kterém se vám Ludmila svěří s činnostmi, které naplňují její dny kromě chování barzojů.
 • Vojtěch Zapletal
  Článek o druhém z majitelů Bistkupstwo, o jeho zálibách, ale i o tom co pro něj chování barzojů znamená.
 • O chovatelské stanici
  O tom jak vznikla, a o prvních letech fungování chovatelské stanice barzojů v Náměšti na Hané.
 • Na stránkách každého z našich barzojů najdete povídání o nich
 • Apurva Bistkupstwo
  Borscana Wolverine
  Polly z Palatinu Moravia
  Avar Bistkupstwo
  Borscana Var E Vargen
 • další články

 • Historie barzojů
  Připravili jsme pro vás krátký článek o tom co najdete když se v historických pramenech budete dívat po barzojích.
 • Slovníček pojmů
  Nevíte co znamená nějaká zkratka? Nerozumíte systému udělování titulů na výstavách? Pomůžeme vám, pokusíme se osvětlit pojmy, které nemusí být každému jasné.

Novinky

  Výsledky vyhledávání

  původní obsah této stránky najdete pod výsledky

  Mezinárodní výstava psů Brno, 9. ůnora 2008

  článek z mezinárodní výstavy v Brně 9.2. 2008

  Když jsem přihlašovala naše psy na letošní Brno, počítala jsem s tím, že se možná s Wolfi nezůčastníme, protože v té době by měla právě hárat. Ale protože jsme věděli, že to bude první výstava také pro naše malé z posledního vrhu, stejně bychom na tuto výstavu jeli minimálně jako diváci, riskli jsme to a Egona i Wolfi přihlásili. A udělali jsme velmi dobře. Oba naši mladí barzoji jsou zrovna právě pěkně v srsti a Wolfi začala hárat až přesně týden po výstavě.

  Před akcí jsme se kontaktovali s některými majiteli našich posledních štěňˆat a dozvěděli jsme se, že se tam setkáme nejen s vystavovanými Feshakem a Framusem, ale že po delší době uvidíme i Flashe, Fermatku a Fragmenta. Moc jsme se na to setkání těšili, málokdy se totiž podaří chovateli vidět tolik svých štěňˆat pohromadě.

  Ovšem po příjezdu na výstaviště nás velmi nemile překvapil "kruh". Dlouhý obdélník s vestavěnými sloupy a cik-cak poházenými zvlněnými kousky koberců různých barev. Kde zrovna nebyl koberec, leskla se podlaha jako zrcadlo, Před námi soutěžili afgáni. Osobně jsem to neviděla, ale dva vystavující prý nepěkně uklouzli nebo zakopli a upadli, tak se organizátoři kruhu rozhodli koberce smotat. Pod nimi byly další čtverce koberců polepené igelitem (nepochopila jsem za jakým ůčelem, vyskytovaly se po celé hale). I tyto byly strženy, ovšem všechen ten materiál ponechali smotaný uvnitř na kraji kruhu. Takže pro nás zůstalo na vystavování to zrcadlo... Nejdříve nastoupili do kruhu pejsci ze třídy dorostu. Našim mladým trikolorním pejskům bylo právě ten den půl roku a soutěžili s pejskem o dva měsíce starším, který zvítězil. Oba naši si vedli výborně a dostali pěknou známku Velmi nadějný. Po závěrečném doběhu se Feschačkovi stala nehoda, upadl nepěkně na kluzké podlaze a poranil si zadní nožku a tak se organizátoři rozhodli znovu koberce vrátit na podlahu. Kusy koberců, které byly k dispozici, položili jen na kratších stranách obdélníku a přilepili je izolepou, což jsme přivítali, protože se tak dalo v běhu pěkně a bezpečně zatáčet.

  Protože náš dědeček fotoaparát nezvládá zpracovat fotky z tmavé haly, zvěčnili jsme si naše vítěze den poté za svitu sluníčka na naší zahradě.
  Egon soutěžil v mezitřídě se dvěma dalšími psy a obdržel známku Výborná 1 a svůj třetí český CAC. Oba jeho soupeři pak dostali známku Velmi dobrá. Dle nejen mého názoru k našemu vítězství nejvíc přispělo vzorné předvedení, kterému předcházelo 14 dní každodenní pilné práce mých kluků (rozuměj: Vojtěcha a Egona). V soutěži o CACIB Egon obsadil druhé místo a obdržel Reserve CACIB, poté, co za sebou nechal psy ze třídy otevřené a šampionů.

  Wolfi byla přihlášena taky do mezitřídy, vzhledem k věku to bylo pro oba naše psy naposledy. Soupeřkou jí byla Eccellenza, sestra našeho Egona, která se nám před necelým půl rokem vrátila z Německa od svých prvních majitelů, kteří se o ni neuměli (nebo nechtěli?) starat. Nový domov jí poskytli Eva s Martinem, za což jsme jim velmi vděčni. Eccellenza je velmi milá fenka a když se soustředí, má velmi pěkný pohyb. Také paní rozhodčí Věra Sosnová se nemohla rozhodnout, kterou z těch dvou sestřenic nechá zvítězit. Docela jsme se naběhaly, až nakonec se rozhodla pro Wolfi (Výborná 1, CAC) a Eccellenza skončila s pěkným výsledkem Reserve CAC. Boj o CACIBA dopadl podobně jako u psů a Wolfi skončila jako Reserve CACIB za fenou ze třídy šampionů. A protože tato vítězka je již ICH, titul CACIB přechází na naši fenu.

  Všem našim zůčastněným barzojům gratulujeme!

  No řekněte: nesluší jim to spolu?

  Největší zážitek v nás ale zanechalo setkání s našimi nejmenšími. Volný čas jsme využili k povídání s majiteli našich prťat a nezapomněli jsme si je všechny také v den jejich půlročních narozenin zvěčnit.

  Po ukončení výstavy si naše Fermatka vyzkoušela ve volném kruhu jaké to běhání tam vlastně je a my jsme na vlastní oči viděli, jak nám tady roste nová výstavní hvězda, nová "malá Apunka". Budeme jí v březnové Praze držet všechny naše palce!

  Ludmila Zapletalová