více o Bistkupstwu

 • Ludmila Zapletalová
  Článek o majitelce chovatelské stanice Bistkupstwo, ve kterém se vám Ludmila svěří s činnostmi, které naplňují její dny kromě chování barzojů.
 • Vojtěch Zapletal
  Článek o druhém z majitelů Bistkupstwo, o jeho zálibách, ale i o tom co pro něj chování barzojů znamená.
 • O chovatelské stanici
  O tom jak vznikla, a o prvních letech fungování chovatelské stanice barzojů v Náměšti na Hané.
 • Na stránkách každého z našich barzojů najdete povídání o nich
 • Apurva Bistkupstwo
  Borscana Wolverine
  Polly z Palatinu Moravia
  Avar Bistkupstwo
  Borscana Var E Vargen
 • další články

 • Historie barzojů
  Připravili jsme pro vás krátký článek o tom co najdete když se v historických pramenech budete dívat po barzojích.
 • Slovníček pojmů
  Nevíte co znamená nějaká zkratka? Nerozumíte systému udělování titulů na výstavách? Pomůžeme vám, pokusíme se osvětlit pojmy, které nemusí být každému jasné.

Novinky

  Výsledky vyhledávání

  původní obsah této stránky najdete pod výsledky

  Plánujeme vrh "F" Bistkupstwo, I. část

  29. leden 2007 [LZ] - V květnu 2007 máme v plánu nakrytí naší fenky Apurvy Bistkupstwo. Pokud bude nakrytí ůspěšné, štěňátka by se měla narodit v červenci. Otcem štěňátek bude jeden z ůspěšných šampionových psů z plánovaného zahraničního krytí na východě Evropy, jehož krev mezi českými barzoji ještě nekoluje. Apurva je pěkně odpočatá po svém posledním vrhu ve švédské chovatelské stanici Borscana, protože jsme jí nechali přes jeden její termín v klidu tak, jak by měl učinit každý správný chovatel.

  Štěňátka z posledního švédského Apunčina vrhu sbírají v celém světě obrovské ůspěchy, namátkou můžeme jmenovat třeba pejska Borscana Xaphan, který žije v Mexiku: ve svých 7 měsících získal o jednom víkendu 2x BOB, 2x BIG v obrovské konkurenci dospělých psů! V USA zase boduje Borscana Iron Maiden, která se v 8 měsících stala Winners from the 6-9 puppy class, Best of Winners, Best Opposite Sex a Best puppy - to vše na Speciální výstavě kalifornského klubu barzojů! Také ona v závěrečném klání porazila všechny dospělé barzoje včetně šampionových fen. Jak nám psala její šťastná majitelka, je to jev v Americe nevídaný, aby tak mladé štěně zvítězilo nad ostatními konkurenty! V Austrálii žije další fenka po naší Apurvě Borscana Honey Bee Good, která ve svých 8 měsících získala BOB-winner. Borscana Dagsmeja boduje na Švédských výstavách: BOB, BOG-R atd. Také náš import Borscana Wolverine na své první výstavě v Nitře prokázala svoje kvality a od norského rozhodčího Arne Fosse ve svých 7,5 měsících dostala tilul Velmi nadějná 1 a BIS dorost skupiny 10 FCI. Bohužel pokračování její výstavní kariéry přerušilo její první hárání.

  Apurva sama se může pochlubit tituly Interchampion, Švédský Ch, Norský Ch, prestižní Swedish winner 2005, má ve své sbírce spoustu ocenění CACIB, BOB, BOS, BIG, a v roce 2005 obsadila 3. místo v TOP10 Švédska za dvěma samci, takže byla vlastně nejlepší výstavní fena roku 2005 Švédska. Bezpochyby lze konstatovat, že naše Apurva se stala nejůspěšnějším českým barzojem ve Skandinávii. Po svém návratu ze Švédska Apurva pokračuje ve své excelentní výstavní kariéře, kdy na dvou výstavách v Nitře získala 2x Výborná 1, 2X CAC, Nejlepší fena, CACIB, BOB a BIG1 ve skupině 10 FCI! Rozhodčími na těchto dvou výstavách byli pan Arne.Foss (Norsko) a paní Jean. Malley (Velká Británie) Aktuálně: na MVP v Trenčíně 28.1.2007 Apurva splnila podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy.

  Apurva má jedinečný a excelentní lehký pohyb, velmi přátelskou a milou povahu, ůplný chrup, nůžkový skus, tmavý pigment. Její speciální šedá barva je výrazným znakem naší CHS. Očekáváme, že svým dalším potomkům předá nejen svou jedinečnou barvu a pohyb, ale i ůžasnou povahu a tělesné proporce: perfektní horní linii, ůhlení zadních i předních končetin, silné kosti. Takto Apurvu popsali ve svých posudcích světoví rozhodčí:

  MVP Ă–sterbybruk 15.5.2005 - CAC, CACIB, BOB Rozhodčí: Johan Juslin Finsko (velmi přísný!) Jen 3 psi vyhráli na této výstavě šampióna kvality. "Velmi dobře vyvážená a dobře se pohybující fena ženských kvalit - která má fantastické linie ve všech směrech. Dobré předhrudí. Stabilní horní linie. Dobré silné nohy. Opravdový barzoj! (Rozhodčí řekl po posuzování, že měl husí kůži, když viděl její báječné pohyby, )

  Swedish Kennel Club, MVP Norrköping 14.8.2005 - BOS, CACIB rozhodčí: Brit Schöne Brodwall, Norsko "Velmi elegantní fena, která si opravdu zaslouží svůj šampiónový titul. Krásná hlava a výraz. Dobře nesené uši. Velmi dobré ůhlení. Dobré tělo. Efektní a typické pohyby. Hezký temperament"

  Ovšem Apurva je jen jednou polovinou našich plánů. Druhou půlku bude tvořit její nový barzojí partner, o kterém bude pojednávat II. část našeho vyprávění,

  Ludmila Zapletalová