více o Bistkupstwu

 • Ludmila Zapletalová
  Článek o majitelce chovatelské stanice Bistkupstwo, ve kterém se vám Ludmila svěří s činnostmi, které naplňují její dny kromě chování barzojů.
 • Vojtěch Zapletal
  Článek o druhém z majitelů Bistkupstwo, o jeho zálibách, ale i o tom co pro něj chování barzojů znamená.
 • O chovatelské stanici
  O tom jak vznikla, a o prvních letech fungování chovatelské stanice barzojů v Náměšti na Hané.
 • Na stránkách každého z našich barzojů najdete povídání o nich
 • Apurva Bistkupstwo
  Borscana Wolverine
  Polly z Palatinu Moravia
  Avar Bistkupstwo
  Borscana Var E Vargen
 • další články

 • Historie barzojů
  Připravili jsme pro vás krátký článek o tom co najdete když se v historických pramenech budete dívat po barzojích.
 • Slovníček pojmů
  Nevíte co znamená nějaká zkratka? Nerozumíte systému udělování titulů na výstavách? Pomůžeme vám, pokusíme se osvětlit pojmy, které nemusí být každému jasné.

Novinky

  Výsledky vyhledávání

  původní obsah této stránky najdete pod výsledky

  Šťastný návrat Apurvy Bistkupstwo

  8. srpen 2006, [LZ, VZ] - Jsou tomu právě dva roky, kdy jsme se rozhodovali o kroku do neznáma. O chovatelském kroku. Tehdy jsme byli požádáni, jestli bychom nezapůjčili naši tříletou barzojí fenku Apurvu Bistkupstwo (Ch Avanturin x Polly z Palatinu Moravia) do švédské chovatelské stanice Borscana.

  Musím přiznat, že mi to připadlo neobvyklé - půjčovat si psa, ale v dohodě, kterou jsme uzavřeli, byla také výstavní kariéra na severu, kam bychom se se svými psy nikdy nedostali. Po delším ujišťování se, že Apu bude ve spolehlivých přátelských rukou, rozhodli jsme se, že ten krok učiníme. Aby nám nebylo smutno, na oplátku k nám přijela švédská mladice Ebba (Borscana Var E Vargen), které jsme hned naplánovali výstavní kariéru a na závěr jejího pobytu také ženicha - našeho CH Avara Bistkupstwo.

  Předání barzojek v říjnu 2004 samozřejmě neproběhlo hladce, slzičky byly na obou stranách, ale potom už jsme se stali příjemci jen samých dobrých zpráv.

  Přehled titulů Apurvy
  dosažených ve Skandinávii:
  - 5x CAC (CAC se uděluje pouze do doby dosažení šampionátu)
  - 2x Res CACIB(dánský a norský)
  - 5x CACIB, 3x BOS, 2x BOB
  - 2x BIS
  - 3. místo v TOP10 Švédska 2005
  - Swedish winner 2005
  - Norský šampion
  - Švédský šampion
  - Interšampion

  První severské výstavy na sebe nenechaly dlouho čekat. A s nimi také první švédské Apunčiny CACy, CACIBy, BOBy a BOSy a BISy, Systém hodnocení na výstavách ve Skandinávii je ůplně jiný než u nás, například na jedné výstavě se uděluje pouze jeden CAC feně a jeden psovi, ne jako u nás, kde může být udělen CAC současně v několika třídách. O to složitější je splnit podmínky některého ze severských šampionátů a o to víc si vážíme Apunčiných výsledků. Také většina jejích vítězství byla potvrzena zahraničními rozhodčími z Francie, USA, Ruska, Belgie...

  Některé z posudků nám až vyrážely dech, no posuďte sami: posudek od norského rozhodčího Brit Schöne Brodwalla z MVP v Norrköping (SWE)14.8.2005: "Velmi elegantní fena, která si opravdu zaslouží svůj titul šampión. Krásná hlava a výraz. Dobře nasazené uši. Velmi dobré ůhlení. Dobře stavěná. Efektní a typické pohyby. Přívětivá povaha" - CACIB, BOS

  Nebo posudek od velmi přísného rozhodčího Johana Juslina z Finska: "Velmi dobře vyvážená fena, výborně se pohybující a vykazující správné ženské kvality. Má fantastické linie ve všech směrech. Výborný hrudník. Stabilní horní linie. Dobré silné nohy. Opravdový barzoj!" - CAC, CACIB, BOB.

  Apurva se stala během necelého roku a půl švédskou a norskou šampionkou a také Interšampionkou.

  Závěr roku 2005 byl pro Apu obzvlášť ůspěšný, součtem všech jejích vítězství se umístila na krásném třetím místě v TOP10 Švédska a na prestižní výstavě ve Stockholmu získala titul Swedish winner 2005 a byla nominována na CRUFT.

  A tím se výstavní kariéra ve Skandinávii pro Apu uzavřela. Začátkem roku 2006 poznala otce svých druhých štěňátek - CH Moryjak Wild Is The Wind a 18. března se jí narodilo 11 krásných štěňátek.

  Zatím u nás Ebba také pilně jezdila po středoevropských výstavách, stala se šampionkou Polska a Slovenska, Klubovou vítězkou 2005 a Vítězkou Speciální výstavy chrtů. S naším Avarem spolu zplodili krásných 8 zlatých štěňátek.

  Vše pomalu začínalo spět ke svému závěru. Proběhlo několik předběžných e-mailů a v březnu jsme pak měli tu čest pohostit v naší CHS Lize Edland ze švédské CHS Borscana, která si přiletěla pro malého Evgeni Bistkupstwo. Jeho matka Ebba potom jela za 3 měsíce s námi zpět do svého švédského domova.

  Po týdnu stráveném ve Švédsku u našich přátel Lize a Rickarda jsme si hrdě odváželi naši Apurvu Bistkupstwo společně s její dcerkou Wolverine zpět domů - na Moravu.

  Závěrem nelze jinak než poděkovat Lize a Rickardovi za péči, kterou Apurvě věnovali a za její skvělou skandinávskou výstavní kariéru, kterou jí umožnili.