sourozenci: vrh O Bistkupstwo

Ortiga ve zprávách

• 11. 09. 2021
    Na mezinárodním coursingu v Galantě překvapivě vyběhala první místo naše Lovka, která byla nejstarším chrtem startujícím v tomto závodě! Lovenka získala CACT a CACIL a hned na druhém místě za ní se umístila její dcera Ortiga Biskupstwo s tituly Res CACT a Res CACIL a navíc získala titul Vítěz pro krásu a výkon Slovenska 2021. Jsme na naše závodnice náležití pyšní!
  • 18. 08. 2021
    Naše závodnice Ortiga a Lovka byly nominovány za ČR na Evropský coursing v Nizozemí. Doufáme, že covidová situace nám dovolí zúčastnit se tohoto prestižního závodu, a že budeme na konci října dobře reprezentovat naši zemi.
  • 15. 08. 2021
    Speciální výstava Mojmírovce (SK): Quillaia "Gina" V3 v mezitřídě, jeji sestra Quena V2, Res CAC, Ortiga v pracovní třídě opět V1, CAC a Olověnka V3 ve třídě šampionů. Posuzovala Marion Marpe z Německa.
  • 01. 08. 2021
    CACIL Velká Dobrá - upršený nominační coursing a napadení Tigy soupeřem... Nakonec ale vše dobře dopadlo: Ortiga Bistkupstwo 2. místo, CACT, CACIL, Mistr Čech; Lovka Bistkupstwo jako nejstarší barzoj vyběhala 4. místo s bodovou ztrátou od prvního místa pouze 3 body! Na startu bylo 11 barzojů.
  • 25. 07. 2021
    Slavnostní vyhlášení soutěže V4 CUP 2020, kde barzojky z naší CHS opět zaujaly první místa! Ortiga Bistkupstwo 1. misto, V4 CUP Winner! Odeta 3. místo, Lovka 4. místo a Olověnka 5. místo. Jsme na naše závodnice patřičně hrdí.
    Grand Prix Cup Bratislava: Ortiga Bistkupstwo 2. místo, Res CACT, CACIL, Lovka Bistkupstwo 3. místo Res CACIL. Lovka nám udělala velkou radost, když ze 7 zúčastněných fen se jako nejstarší umístila na předním místě.
  • 26. 06. 2021
    Mazaný zajíc Vranov: Ortiga 2. místo Res CACT, Odesza 3. místo z 6 fen na startu.
  • 06. 12. 2020
    Vyhodnocení soutěže V4 CUP 2020: 1. místo, Vítěz V4 Cup ORTIGA Bistkupstwo! 3. místo Odeta, 4. místo Lovka a 5. místo Olověnka Bistkupstwo.
  • 20. 09. 2020
    CACIL Vysočany - pravděpodobně poslední letošní závod dopadl pro naše bílé holčičky výborně: Odeta 1. místo CACIL, CACT, Ortiga 2. místo Res CACIL, Res CACT, Lovka 4. místo a Pestrota 6. místo z 9 barzojů mix na startu. Všem gratulujeme!
  • 12. 09. 2020
    CACT Němčice, Mistrovství ČR: Odeta opět na prvním místě, CACT a Mistr Čech, Lovka 2. místo Res CACT a Ortiga 3. místo. Šest barzojů na startu. Lovka v téměř 7 letech stále dokazuje, že je ve výborné sportovní kondici a lehce poráží mladší soupeře v běhu.

Výsledky vyhledávání

původní obsah této stránky najdete pod výsledky

Ortiga Bistkupstwo

Ortiga Bistkupstwo je barzoj, ruský chrt, z chovatelské stanice Bistkupstwo
výstavní úspěchy:
Vítěz Krása a výkon SK 2021, Mistr Čech 2021, Vítěz V4 Cup 2020, CACIL, CACT, Mistr ČR 2019, Res CACT, Res CACIL, coursingová licence, CAC, Res CAC,
je další zakletá princezna v naší CHS.
Když byla ještě maličká, vybrali jsme si ji společně s Jenkou, že si necháme obě do naší nové smečky. Potom jsme přehodnotili situaci a počet psů v našem domě a rozhodli se ponechat si jen jednu z nich. Ve věku 2 měsíce byla Tiga tedy prodána novým majitelům v ČR. Po třech měsících se nám neplánovaně vrátila domů, nejdřív jsme ji chtěli prodat dál, ale každou malinkou chvilku si nás přibližovala víc a víc k srdci, až jsme se rozhodli, že několik zájemců odmítneme a Tiga zůstane doma. Nejvíc tuto novinku přivítala její sestra Jenka a staly se z nich nerozlučné kamarádky.
Tiga je hravá, milá a poslušná holka a je hodně aktivní.
Tiguška asi nebude velkou výstavní hvězdou, i když je plnochrupá se správným nůžkovým skusem a nemá žádnou vadu proti standardu.
Na únorové výstavě v Brně ji přísná portugalská rozhodčí paní Marion Gabriela Veiga ocenila známkou výborná 2, Res CAC.
My spíše doufáme v její sportovní kariéru a její licenční knížka už je připravena se začít plnit.
Po splnění licence se Tiga zúčastnila mnoha závodů, reprezentovala ČR na Evropském coursingu v Estonsku, kde po prvním kole doběhla na první místo ze 40 nejlepších fen z Evropy. Bohužel v druhém kole ji poškodilo nesprávné hodnocení jednoho ze severských rozhodčích a tak nakonec doběhla na 21.  místo. Po tomto závodě se zúčastnila dalších závodů s pěknými výsledky CACT, Res CACT, Res CACIL a na nominačním závodě v Orlově získala dokonce první místo a titul Mistr ČR 2019. Na tomto závodě byla nominována na další Evropský coursing, který se ale z důvodů Covidové nákazy nekonal.
Na prvním závodě v roce 2020 obhájila své prvenství na silně obsazeném poli (12 fen) na závodě ve slovenském Adamově, kde získala 1. místo, CACT a CACIL.
Na konci roku 2020 byly vyhlášeny výsledky V4 CUP a naše Tiga se stala vítězkou tohoto mezinárodního klání, jehož vítězkami v minulých rocích byla i její máma Lovka, teta Lidunka a sestra Odeta.