Připravili jsme pro vás krátký článek o tom co najdete když se v historických pramenech budete dívat po barzojích.
  • Slovníček pojmů
    Nevíte co znamená nějaká zkratka? Nerozumíte systému udělování titulů na výstavách? Pomůžeme vám, pokusíme se osvětlit pojmy, které nemusí být každému jasné.
  • 11. 08. 2019
    Neuvěřitelné výsledky a další hattrick pro Bistkupstwo: první tři místa na coursingu v Bělečku! Tentokrát se vytáhla naše Jenka a s velkým bodovým náskokem získala CACT, na 2. místě s Res CACT se umístila Lovka a krásný výkon předvedl Onga Bistkupstwo a umístil se na 3. místě z pěti barzojů na startu. Gratulujeme!
  • 04. 08. 2019
    Svenstavik, Švédsko: Oligarcha "Zarwoe" Bistkupstwo válcuje švédské výstavy! Do své sbírky si pořídil Ex1, SW CAC, Nordic certificate, BOB a BIG-1! Rozhodčí Barbara Ruth Smith (SWE) a Erin Brown z Austrálie. Děkujeme za dobrou prezentaci našeho chovu a gratulujeme majitelům Lykke a Orestovi ke skvělému výsledku!
    Grand prix Bratislava, CACIL coursing: naši barzoji opět potvrdili svoje sportovní kvality a získali další hattrick! 1. místo, CACT, CACIL Odeta, 2.místo Res CACT a Res CACIL Olověnka, 3. místo Lovka a 6. místo Onga Bistkupstwo! Všem gratulujeme!
  • 28. 07. 2019
    Skvělá zpráva přišla z laboratoře Laboklin, Onga Bistkupstwo byl testovaný na Degenrativní myelopatii (DM) s výsledkem N/N - čistý! Všichni naši psi, použití do chovu jsou na tuto dědičnou nemoc testováni!
  • 27. 07. 2019
    Náš švédský chlapec Zarwoe (Oligarcha Bistkupstwo) měl švédskou premiéru na prestižní výstavě Borzoi Ringen s výbornými výsledky V1, Certifikát kvality a BIM Unghund. Posuzovala paní Maja Cosic, chovatelka barzojů z Chorvatska. Gratulujeme majitelům Lykke a Orestovi!
  • 20. 07. 2019
    CAC Hunnstetten, Německo: JCh Orzech Bistkupstwo opět dokázal svoje show kvality na další výstavě s 27 barzoji v kruhu. Od rozhodčího Marco Sistermann (DE) získal tituly Ex1, CAC, Nejlepší pes a BOB! V soutěži o BIG získal druhé místo! Gratulujeme majitelům Marii a Heinzovi!
  • 07. 07. 2019
    Mezinárodní výstava v polské Wisle: Olověnka získala druhý CWC a Res CACIB od rozhodčího T. Borkowski. Nyní jí chybí poslední polský CWC pro udělení titulu Polský champion, stejně jako u slovenského a českého šampionátu.
  • 22. 06. 2019
    Evropské mistrovství v coursingu, Estonsko: s našimi odchovy jsme reprezentovali Českou republiku s vynikajícími výsledky - Odeta 2. místo, Res CACIL, Estonian LC certificate, Lovka 7. místo, Olověnka 13. místo, Ortiga 21. místo a Lidunka za Polsko 29. místo. Na startu bylo 39 nominovaných fen z celé Evropy. Gratulujeme a děkujeme všem za vynikající prezentaci.
  • 25. 05. 2019
    Speciální výstava chrtů Konopiště: Naše Jenka, Olověnka Bistkupstwo, zopakovala obrovský úspěch své maminky Lovky z r. 2016 a na této prestižní výstavě dobyla tituly CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB a BIS-2! Odetka v silně obsazené mezitřídě získala krásné 2. místo a Res CAC. Jsme na obě děvčata samozřejmě náležitě pyšní! Posuzovala paní Nina Neswadba z Rakouska.
  • 20. 05. 2019
    S velkou radostí oznamujeme, že 5 našich fenek bylo nominováno na Evropský coursing v Estonsku: Lovka a její dcery Olověnka, Ortiga a Odeta budou bojovat za Českou republiku a Lidunka za Polsko. Držte nám palce!
  • 12. 05. 2019
    CACT Velká Dobrá - Na národním coursingu byla přední místa opět připravena pro naše závodnice! Ortiga tentokrát 1. místo CACT, Lovka 2. místo a Res CACT a Jenka 4- místo na svém teprve druhém závodě. 8 barzojů na startu.
  • 03. 05. 2019
    Národní výstava Jelesnie, Polsko: Olověnka Bistkupstwo V1, CWC, Nejlepší fena, BOS; Odeta Bistkupstwo V1, CWC; Onga Bistkupstwo V1, CWC. Rozhodčí pan Andrzej Szutkiewicz, PL
  • 28. 04. 2019
    Gold rabbit trophy Pardubice: naše skvělá Lovka a její potomci opět dokázali, že na coursingovém poli jsou více jak doma - excelentní výkon Odety, která kromě CACT a CACIL porazila všechny přítomné chrty a získala titul Best in field, krásné 2.místo Res CACT a Res CACIL pro Ortigu a 3. pro Lovku, výborné umístění pro Odeszu na 6. místě, první závod Olověnky s 8. místem a Ongy na 12. místě s Res CACT. To vše s účastí 17 barzojů!

Výsledky vyhledávání

původní obsah této stránky najdete pod výsledky

Příběh světového poháru

Tak už je konečně doma! Ne, že by to byla velká nezbytnost, všichni víme, že vítězné poháry z výstav mají mizivou finanční hodnotu, je to jen obyčejný plech zkombinovaný s plastem, ale přece jen ta druhá hodnota, to, proč jsme pohár získali, je pro nás důležité...
Občas, to když utírám prach na vítězných cenách z výstav, vzpomínám: to bylo tehdy, když... Hraju si prostě takovou hru na vzpomínky. Když jsme na světovce 2009 dosáhli titulu nejvyššího v barzojí konkurenci, těšila jsem se, jak uděláme Apunce krásné fotky na stupních vítězů s jejími trofejemi. Jenže jak už to bývá, pohár člověk obdrží až v závěrečném kruhu, kde se předvedou všichni vítězové skupiny. Tím je pro pořadatele zajištěna účast vítězů v závěrečných soutěžích. Abychom nic nepropásli, šli jsme se připravit k vyzdobené hale hned po ukončení dopoledních soutěží. Jenže organizace nějak vázla, v katalogu sice byl napsán čas, kdy která skupina nastupuje, ale přípravné kruhy byly plné psů jiných skupin a my museli čekat celé tři hodiny v průvanu otevřené haly a to celkem dvakrát ? do soutěže veteránů a BOBů. U těchto přípravných kruhů nebylo vůbec slyšet, co se děje v hale, tak jsme tam musely opravdu čekat, abychom něco nepropásly. Bylo to velmi unavující nejen pro mě, ale i pro Apunku, a pěkně jsem se tam nachladila. Konečně však nastala chvíle nastoupit do závěrečného kruhu s ostatními chrty, kteří získali BOB, proběhnout se celé zmrzlé a vyzvednout zaslouženou cenu, ale ouha! Na chrty žádné poháry NEZBYLY! Pouze ti tři vítězní na stupních měli své ceny připraveny na schůdkách a na nás obyčejné BOBy nezbylo nic. Samozřejmě jsme se hlásili o svou cenu ve výstavní kanceláři, kde ovšem obsluha neměla poháry k dispozici a nedovedli nám nijak pomoci. Posílali nás zpátky do závěrečného kruhu. Tam už ovšem samozřejmě nikdo nebyl, přece jen se blížila osmá hodina noční a všichni už měli všeho dost. Tak zpět do výstavní kanceláře a bojovat? Na pohár máme nárok, je to psané i v katalogu a bez něj prostě neodjedeme! Dostali jsme radu, abychom si pro pohár přijeli zítra, protože už mají vše zamknuté. Boj o cenu zakončili naši přátelé Vlado a Peter s nabídkou, že nám pohár na druhý den vyzvednou a pohlídají nám ho do té doby, než si jej budeme moci vyzvednout. Šťastni, že se to konečně nějak vyřešilo, chtěli jsme si Apunku zvěčnit na stupních vítězů alespoň s vítěznými třemi kokardami. Jenže? než jsme došli k místu, kde se všichni vítězové fotili, BLIK! A nějaký aktivista nám vypnul reflektory, které ozařují stupně vítězů. Nezbylo nám nic jiného, než si prostě vyfotit vítězku bez poháru, bez světla, pouze pomocí blesku ve foťáku. A tak náš pohár na nás čekal na Slovensku, až nastala ta pravá chvíle a na MVP v Prešově jsme se konečně s našimi přáteli setkali. Téměř po půl roce jsme si tak mohli naši Světovou vítězku zvěčnit s její cenou, i když to není na stupíncích vítězů s okázalou poctou, ale jen v pohodlí domova. Děkujeme Vladovi a Peterovi za opateru pohára a fotky si můžete prohlédnout zde