více o Bistkupstwu

 • Ludmila Zapletalová
  Článek o majitelce chovatelské stanice Bistkupstwo, ve kterém se vám Ludmila svěří s činnostmi, které naplňují její dny kromě chování barzojů.
 • Vojtěch Zapletal
  Článek o druhém z majitelů Bistkupstwo, o jeho zálibách, ale i o tom co pro něj chování barzojů znamená.
 • O chovatelské stanici
  O tom jak vznikla, a o prvních letech fungování chovatelské stanice barzojů v Náměšti na Hané.
 • Na stránkách každého z našich barzojů najdete povídání o nich
 • Apurva Bistkupstwo
  Borscana Wolverine
  Polly z Palatinu Moravia
  Avar Bistkupstwo
  Borscana Var E Vargen
 • další články

 • Historie barzojů
  Připravili jsme pro vás krátký článek o tom co najdete když se v historických pramenech budete dívat po barzojích.
 • Slovníček pojmů
  Nevíte co znamená nějaká zkratka? Nerozumíte systému udělování titulů na výstavách? Pomůžeme vám, pokusíme se osvětlit pojmy, které nemusí být každému jasné.

Novinky

  Výsledky vyhledávání

  původní obsah této stránky najdete pod výsledky

  Skvělé novinky ze Švédska

  O tom jak si ve Švédsku na speciální výstavě barzojů vedl Evgeni Bistkupstwo


  Apurva Bistkupstwo v roce 2005
  12. květen 2007 [LZ] - 12. května se konala další prestižní výstava ve Švédském Pilsbo. Je to speciální výstava švédského barzojího klubu "Borzoi Ringen's specialty".

  Na této výstavě se neuděluje CAC, ale pravidelně se jí ůčastní švédské špičky v chovu barzojů a tato výstava bývá velmi silně obsazena. Vyhrát na této výstavě je velmi prestižní záležitostí.

  V roce 2005 se poštěstilo naší Apurvě Bistkupstwo zvítězit na této výstavě a získat titul nejkrásnějšího barzoje Speciální výstavy v Pilsbo - BIS. Tehdy se této akce zůčastnilo 25 dospělých barzojů. Jako druhý barzoj - opačného pohlaví (BOS) se tehdy umístil nádherný pes Ch Blisshound Pinocchio, kterého jsme měli možnost vidět na vlastní oči při naší loňské návštěvě Švédska. V roce 2005 posuzovala v Pilsbo paní Elisabet Jonsson, švédská chovatelka barzojů "Lynx".

  V tomto roce se této výstavy zůčastnil opět zástupce naší chovatelské stanice a také odchov po naší Apurvě a otec Apu posledních štěňátek.


  Evgeni Bistkupstwo v roce 2007
  Pro našeho Evgeni Bistkupstwo (Zappa), který žije v CHS Borscana, to byla jeho vůbec první výstava. Posuzovala švédská chovatelka barzojů paní Annica Nilsson (CHS Borzowski) a našeho Evgeni ocenila jako Nejlepšího juniora výstavy - BIS Junior. V závěrečných soutěžích mladých barzojů mu sekundovala Borscana Dagsmeja - dcera naší Apurvy a získala titul BOS Junior - nejlepší junior opačného pohlaví.

  Dagsmeji otec (a také otec naší Wolfi) Ch Moryjak Wild is the Wind si z této výstavy odnesl si titul BOS. Závěrečného posuzování se zůčastnil také náš Evgeni a umístil se jako třetí nejlepší pes - Best male 3 a to v konkurenci 22 přítomných psů!

  Srdečně gratulujeme všem vítězným barzojům.

  Ludmila Zapletalová

  fotogalerie: