více o Bistkupstwu

 • Ludmila Zapletalová
  Článek o majitelce chovatelské stanice Bistkupstwo, ve kterém se vám Ludmila svěří s činnostmi, které naplňují její dny kromě chování barzojů.
 • Vojtěch Zapletal
  Článek o druhém z majitelů Bistkupstwo, o jeho zálibách, ale i o tom co pro něj chování barzojů znamená.
 • O chovatelské stanici
  O tom jak vznikla, a o prvních letech fungování chovatelské stanice barzojů v Náměšti na Hané.
 • Na stránkách každého z našich barzojů najdete povídání o nich
 • Apurva Bistkupstwo
  Borscana Wolverine
  Polly z Palatinu Moravia
  Avar Bistkupstwo
  Borscana Var E Vargen
 • další články

 • Historie barzojů
  Připravili jsme pro vás krátký článek o tom co najdete když se v historických pramenech budete dívat po barzojích.
 • Slovníček pojmů
  Nevíte co znamená nějaká zkratka? Nerozumíte systému udělování titulů na výstavách? Pomůžeme vám, pokusíme se osvětlit pojmy, které nemusí být každému jasné.

Novinky

  Výsledky vyhledávání

  původní obsah této stránky najdete pod výsledky

  Vzpomínka na J. M. Heller,

  Arsia Bistkupstwo
  5. květen 2007 [LZ] - Když jsme v roce 2001 odchovali svůj první vrh barzojů, netušili jsme ještě, s jakými různými osobnostmi barzojího světa se díky tomu setkáme.

  V této chvilce bych chtěla vzpomenout na chovatelku, nebojím se říct světového významu. Kdo se v barzojím světě jen trochu pohybuje, jistě mi dá za pravdu, že nizozemská chovatelská stanice Vorenoff a paní chovatelka J. M. Heller, pocházející z Anglie, ovlivnily chov barzojů v celosvětovém měřítku.

  Nám, začátečníkům, se poštěstilo nejenom setkat se osobně s paní Heller, ale také nás poctila obrovskou důvěrou, když si vzala od nás štěně - fenečku Arsiu Bistkupstwo. "Asha" neměla jednoduchý život, ze svého prvního domova musela odejít, odkoupili jsme ji zpět z prostředí, kde ji neměli rádi. Paní Heller v ní viděla jednu ze svých prvních fen - zakladatelek rodu Vorenoff Jasbu z Neuštejna, která pocházela také z českého chovu.

  Arsia Bistkupstwo
  V roce 2002, v době konání Světové výstavy v Amsterodamu jsme pak měli příležitost navštívit CHS Vorenoff osobně. Nikdy nezapomeneme na cenné rady, které nám paní Heller poskytla, ať už se to týká chovu barzojů jako takových nebo velmi cenných rad jak se pohybovat v barzojím světě. Těmito radami se řídíme dodnes. Spousty jejích dopisů zůstanou navždy uloženy v našem barzojím archivu.

  To ona odhadla v našem teprve ročním Avarovi, že "jeho čas teprve přijde a on zdolá velká množství vítězství". To ona nám darovala spoustu pro nás cenných materiálů a knihy, kterých byla autorka.

  Wolverine Borscana
  V poslední době ji velmi sužovaly její nemoci a před svým odchodem do nemocniční léčby zajistila všem svým psům náhradní péči. Tak se naše Asha ocitla v nové rodině u blízké přítelkyně paní Heller a v současné době žije se svými novými barzojími kamarády v Holandsku.

  Paní J. M. Heller zemřela 27. dubna 2007. Nikdy na ni nezapomeneme, 3. května 2007 Ludmila a Vojtěch

  Fotky z Světové výstavy psů v Brně 1990 jsou použity s laskavým svolením jejich autorky Zuzany Vondráčkové, CHS Wicari:

  Wolverine Borscana
  Wolverine Borscana