více o Bistkupstwu

 • Ludmila Zapletalová
  Článek o majitelce chovatelské stanice Bistkupstwo, ve kterém se vám Ludmila svěří s činnostmi, které naplňují její dny kromě chování barzojů.
 • Vojtěch Zapletal
  Článek o druhém z majitelů Bistkupstwo, o jeho zálibách, ale i o tom co pro něj chování barzojů znamená.
 • O chovatelské stanici
  O tom jak vznikla, a o prvních letech fungování chovatelské stanice barzojů v Náměšti na Hané.
 • Na stránkách každého z našich barzojů najdete povídání o nich
 • Apurva Bistkupstwo
  Borscana Wolverine
  Polly z Palatinu Moravia
  Avar Bistkupstwo
  Borscana Var E Vargen
 • další články

 • Historie barzojů
  Připravili jsme pro vás krátký článek o tom co najdete když se v historických pramenech budete dívat po barzojích.
 • Slovníček pojmů
  Nevíte co znamená nějaká zkratka? Nerozumíte systému udělování titulů na výstavách? Pomůžeme vám, pokusíme se osvětlit pojmy, které nemusí být každému jasné.

Novinky

  Výsledky vyhledávání

  původní obsah této stránky najdete pod výsledky

  Jak jsme si vybrali Egona

  8. srpen 2006, [LZ] - Proč jsme si z posledního našeho vrhu vybrali právě Egona? Není tomu tak jak to vypadá - ne my jeho, ale ON si vybral nás! Vrh štěňˆat "E" Bistkupstwo byl tak vyrovnaný a štěňˆata si byla navzájem tak podobná, že by bylo těžko vybírat. Dlouho jsme se učili rozeznávat je podle jednotlivých malých rozlišujících znaků. Jeden z nejpřítulnějších pejsků uměl ale vrhat takové pohledy, že nešlo říci ne.

  Tak pak už zbýval jen jediný ůkol: vymyslet mu to správné jméno... Jeho pracovní jméno bylo "Ocásek" - trochu směšné, ale tehdy bylo výstižné - když byl malinký měl totiž nejtmavší šedivý ocásek... Z dlouhého seznamu připravených jmen nakonec zvítězil Episcopal. Když nakouknete do slovníků, hned se vám objasní jeho význam a souvztažnost s naší CHS: Jméno naší chovatelské stanice pochází ze starých knih a map o Náměšti na Hané, kde současná část Náměště a ulice Biskupství, kde bydlíme, byla psána postaru jako BISTKUPSTWO. Je to pro nás jednoznačný název a jsme hrdi, že naši psi se mohou pyšnit takovým historickým jménem. Ale zpět k Episcopalovi - význam tohoto slova je "biskupský", takže tento pejsek je vlastně trojnásobný "biskupák" :-)

  Teď už náš "Ocásek" vyrostl do krásy, zanedlouho mu bude 5 měsíců - jeho ocásek dostal zbarvení stejné jako srst po celém těle - je krásný zlatý a dlouhý, předlouhý... Domácí jméno jsme zvolili jednodušší: Egon, Egonek - bylo nutné vybrat takové, které je odlišné zvukově od ostatních jmen našich psů. Věříme a doufáme, že náš malý půjde ve šlépějích jeho otce, našeho milovaného Avara.